DC’nin kendi dijital platformu için hazırladığı Harley Quinn animasyon serisinden ilk video geldi!

Bu hafta yapılan New York Comic-Con fuarının DC panelinde, ilk defa DC’nin sadece kendi platformu için yapacağı yeni dizi Harley Quinn serisinden bir tanıtım fragmanı geldi. Deadpool’u andıran bir tanıtım fragmanı olsa da animasyon serisinin kendisine ait bir havası olacak mı henüz söylemek için çok erken.

Konusu olarak sadece Harley Quinn’in sonunda Joker’i terk etmesi ve Gotham City’de kendi suç imparatorluğunu kurmasına odaklanacak olsa da kesin olarak diyebileceğimiz tek şey, Fox’un iptal ettiği Deadpool animasyon serisinin yerine göz kestirdikleri kesin.

İlk defa Batman: The Animated Series’de ortaya çıkmış, Harley Quinn karakteri, hayranlar tarafından çabucak sevilince 1994 yılında çıkan The Batman Adventures: Mad Love çizgi romanında Harley Quinn’in geçmişi okuyucu ile paylaşılmıştı. Gün geçtikce ünü artan karakter, kısa sürede DC’nin gözde karakterlerinden biri oldu.  Bunun ardından da yükselmeye devam eden karakterin kariyerini, 2016 yılında Suicide Squad ile beyaz perdede boy gösterdi ve Suicide Squad 2’de de karşımıza çıkmak için hazırlanıyor.

Aynı zamanda Joker and Harley Quinn filminde karşımıza çıkacak olan karakter DC’nin neredeyse tüm kadın karakterlerinin de olacağı Gotham City Sirens’de de karşımıza çıkarak beyaz perdede epey yer kaplayacak.

Sizler ilk tanıtım videosunu nasıl buldunuz, TITANS gibi live-action olmasındansa animasyon olması daha mı iyi?