Neil Gaiman ve Terry Pratchett’in beraber yazdıkları Good Omens kitabının dizi uyarlamasından yeni bir fragman geldi.

Aziraphale ile Crowley’in dünyanın sonunun gelmesi ve artık insanlar için yapılacak herhangi bir iş olmaması üzerine yıllar boyu süren, inişli çıkışlı arkadaşlıklarını kutlama amaçlı son bir gezi düzenlemeye karar verirler. Fakat bu gezileri sandıklarından daha komplike bir hal alır, çünkü kıyameti getirmesi için eğitilen kişi Deccal’in kendisi değildir. Bu karışıklığı düzeltmek ve gerçek Deccal’ı bulup her şeyi yoluna koymayı amaçlayan Aziraphale ve Crowley sandıklarından daha fazla uğraş gerektirecek bir macera bekler. Dizinin ve uyarlandığı kitabın detaylı konusuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Dizinin başrollerinde ise Doctor Who’dan tanıdığımız 10. doktor David Tennant ve ona eşlik edecek Master of Sex ile kendisini öne çıkarmış Michael Sheen yer alıyor. Bu ikiliye ise Ilan Galkoff, Jon Hamm, Frances McDormand, Sam Taylor Buck, Lourdes Faberes ve Caitlin Thorburn eşlik ediyor.

Neil Gaiman’ın hem kitabını yazıp hem de dizinin senaryosunu üstlenip aynı zamanda yapımcı kadrosunda da yer aldığını hatırlatalım. Yönetmen koltuğunda ise Knightfall dizisini çekmiş Douglas Mackinnon oturuyor.

6 bölümlük dizinin ilk sezonu ise 2019 yılında Amazon Prime’da yayınlanacak.