21st Century Fox’un başkanı ve Fox Networks Group’ın yöneticisi Peter Rice, Fox çalışanlarına yaptığı açıklamada 1 Ocak 2019 itibariyle birleşmeye hazır olacaklarını söyledi.

Fox çalışanları ile Los Angeles’ta bir araya gelen Peter Rice, Disney anlaşmasının 2019’un ikinci çeyreğine sarkabileceğini, buna rağmen şirketlerin insan kaynakları ve maaşlar dahil 1 Ocak itibariyle Disney tarafından yönetilecekmiş gibi hazır edildiğini açıkladı.

Şirketler arasında bir kültür çatışması olacağını sanmadığını söyleyen Rice, Disney’in daha önce de Fox gibi Marvel, Pixar ve Lucasfilm şirketlerini bünyesine kattığını; bu şirketlerin kültürünü korumayı başardığını belirtti. Buna rağmen birleşme sonrası bir çok çalışanın şirketten ayrılmak zorunda kalacağını da açık açık çalışanlarına açıkladı.

Peter Rice Disney İçin Çalışmaya Devam Edecek

Bu hafta birleşme sonrası Disney’in televizyon operasyonlarının başına getirileceği açıklanan Peter Rice’ın açıklamaları da gösteriyor ki Disney-Fox birleşmesi planlandığı gibi devam ediyor ve geriye sadece yasal prosedürler kalmış gibi duruyor. Tabii rekabet kurulu araya girmezse.

Aylar önce Fox’un satışı için Comcast ve Disney teklif üstüne teklif yağdırmış, fakat Disney başarıya ulaşan taraf olmuştu. Tabii bu Disney’in aynı zamanda en büyük stüdyo ünvanını da pekiştirmesini sağlayacak.

Fox’un Disney’e geçmesi sizce neyi ifade ediyor? Beklentiniz ne?

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.