Netflix’in heyecanla beklenen yeni serisi The Witcher’da Henry Cavill’a kimlerin eşlik edeceğini sonunda öğrendik.

The Witcher dizisinde Cintra’nın genç prensesi Ciri rolünü Freya Allan‘ın, Geralt’ın esas aşkı cadı Yennefer’ı ise Anya Chalotra‘nın canlandıracağı açıklandı.. Daha önce hiç büyük bir yapımda yer almamış olan küçük oyuncumuz Freya Allan’ın tek tecrübesi AMC’nin Into the Badlands’ı ve gelmekte olan War of the Worlds dizisi. Öte yandan Anya Chalotra’da pek tanınmış bir isim değil. Kendisi yine Netflix’in gelecek projesi Wanderlust’ta yer alacak.

Ayrıca daha önce Game of Thrones’da küçücük bir rol almış olan Jodhi May Kraliçe Calanthe, Fortitude dizisinden tanıdığımız Björn Hlynur Haraldsson ise onun kocası olan Eist Tuirseach’ı canlandıracak. Knightfall ve Snatch’ten hatırlayacağınız Adam Levy rahip Mousesack’i, MyAnna Buring, Aretuza Büyü Akademi’sinin müdüresi Tissaia’yı, Mimi Ndiweni ve Therica Wilson-Read ise yeni yetme büyücülerimizi ve son olarak Millie Brady ise Prenses Renfri’yi canlandıracak.

Dizinin yapımcısı Lauren Schmdt Hissrich’e Henry Cavill dışında ünlü bir ismin kadroda bulunmadığı sorulduğunda ise bunun pek de bütçe ile alakalı olmadığını söylüyor.  Söylediklerinin bazıları da şunlar;

“Henry ile anlaşmadan önce illaki bir film yıldızı arayışımız yoktu. Rol için sadece en iyi aktörlere bakıyorduk. Rol için en iyi aktörü bulduğumuzu düşünüyorum. Henry Witcher dünyasının çok büyük bir hayranı. Nisan ayında tanışıp ortak buluşmalar yaptık. Geralt için bir sürü oyuncu baktık fakat Henry’i aklımdan çıkaramadım. Anya ve Freya’yı seçerken ise bir kriterimiz yoktu. Bana göre ruhlarının karakterleriyle olan uyumu harikaydı.”

The Witcher Dizisi Oyun ile Aynı Yolda İlerlemeyecek

Hissrich’a The Witcher oyunları sorulduğunda ise dizinin farklı bir yolda ilerleyeceğini söyledi.

“Oyunların çok büyük hayranıyım. Fakat bizim yapmamız gereken şeyin oyunun bize sunduğundan çok daha farklı hikayeler üzerinde durup, sizlere onları göstermek olduğunu düşünüyorum. Açıkça söylemek gerekirse, diziyi yaratmaya başladığımızdan beri Witcher oynamayı bıraktım. Bunun sebebi ise oyundan etkilenmeden sizlere dizinin eşsiz bir şeyler sunmasını istememiz.”

Netflix’in hala Witcher’ın çıkış tarihini duyurmamış olmasına rağmen yapım aşaması son hızla sürüyor. Bu gidişle 2019 sonu ya da en geç 2020 başlarında izleme şansını yakalayacağız gibi duruyor. Siz ne düşünüyorsunu? Cavill’in yanına seçilen oyuncuları beğendiniz mi? Sizce kim daha iyi olurdu, bizimle paylaşmayı unutmayın!

Uzatmalı iletişim öğrencisi, yumoş ayısı fetişisti