Atlanta dizisi ile güzel bir çıkış yakalayan Brian Tyree Henry efsanevi devlerin kapışmasına tanıklık edeceğimiz Godzilla vs. Kong filmine katıldı!

Hatırlarsanız halihazırda filmin oyuncu kadrosunda bulunan Stranger Things’deki performansı ile gönüllerimizde taht kuran Millie Bobby Brown ve Deadpool 2’den tanıdığımız Julian Dennison bulunmakta. Filmin yönetmeni ise Netflix’in Death Note live-action uyarlamasında imzası olan Adam Wingard…

Filmin ayrıntıları hala belirli olmamakla beraber vizyon tarihi hala 22 Mayıs 2020 olarak tanıtılmakta.

Japon kertenkele kral Godzilla ve devasa maymun King Kong franchise’larını birleştirmek başlı başına olay ve Henry’nin kimi oynayacağı şu an belli olmamasına rağmen Variety rolünün “önemli” bir rol olduğunu belirtti..

2014’te Gareth Edwards’ın yönettiği Godzilla ile başlayan, 2017’de ise Jordan Vogt-Roberts’ın eline verilen ve Vietnam döneminde geçen Kong: Skull Island ile modern zamanın canavar efsanesinin 3. devam filmi Godzilla: King of Monsters’ın trailerını hatırlamak gerekirse, Mothra, Rodan ve Üç Başlı King Ghidorah’ı görmüştük. Aynı zamanda filmde yine Millie Bobby Brown, Vera Farmiga, Ken Watanabe ve O’Shea Jackson Jr. yer alıyor. Michael Dougherty’nin yöneteceği film 31 Mayıs 2019’da vizyona gireceğini tekrar hatırlatalım.

 Henry’nin bir sonraki yer aldığı film ise Barry Jenkins’in yönettiği ve kritiklerden olumlu geri dönüş alan If Beale Street Could Talk ve Spider-Man: Into the Spider-Verse’de yer alıyor.