Netflix sürpriz bir hareketle Marvel’s Iron Fist’i ilk iki sezonun ardından iptal etti! Üstelik bunu 2. sezon çıktıktan hemen 1 ay gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirdi.

Bu konuda Netflix’in Marvel ortaklığıyla gerçekleştirdiği yapımlar arasında en az ilgiyi ve beğeniyi gören şovun Iron Fist olduğunu hatırlatmak isterim. İlk sezonun “kötü anlamda” ses getirmesinden sonra Defenders ile izlediğimiz ve yine karışık reaksiyon alan karakterimiz Danny Rand, 2. sezon ile kritikler tarafından en azından 3. sezon için set-up’ı yapıldı denmişti. Fakat anladığımız kadarıyla yetkili abiler ortaya çıkan işten yine memnun kalmamış olmalı ki şov iptal edildi.

Tabii yöneticilerin memnun olmaması benim şahsi düşüncem. Netflix’ten çizgi roman uyarlaması yapımın özel bir neden öne sürülmeden aniden iptaline bir açıklama yapılmadı. Sadece Marvel ve Netflix tarafından ortak yayınlanan bir açıklama geldi;

“Marvel’s Iron Fist aramıza 3. sezon ile dönmeyecek. Marvel ve Netflix tarafında bulunan ve yapımda emeği geçen ve çok çalışan oyuncularımız, ekibimiz ve şovu yöneten kişilere minnettarız. 2 sezon boyunca şovumuzu izleyen takipçilerimize, hayranlarımıza ve partnerlerimize teşekkür ediyoruz. Dizimiz sona ermiş olabilir, Ölümsüz Iron Fist sonsuza kadar yaşayacak.”

Yapılan açıklamanın son cümlesinde okuduğunuz gibi şovun sona ermesi karakterin devam şovlarda görünmeyeceği anlamına gelmiyor.. Kim bilir? Belki Danny Rand’i Luke Cage’in ziyaretçisi olarak izleyebiliriz. Ya da Luke Cage’in de onay alamaması durumunda Disney’in yeni streaming servisinde Loki ve Scarlet Witch ile birlikte yer alabilir.

Bu haber dizinin 2. sezonunu zevkle takip eden izleyicileri için üzücü olmasına karşın onlara üzülmemelerini tavsiye ediyorum. Çünkü Marvel/Netflix takipçileri için iyi haberler var. Bildiğiniz gibi Daredevil’in 3. sezonu önümüzdeki hafta bizlerle buluşacak! The Punisher’ın 2. sezonu, Jessica Jones’un ise 3. sezonu ile geri döneceği de onaylanmıştı. Iron Fist’in iptali ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Siz hangi taraftasınız? Sevinen mi yoksa üzülen mi?