Sizin için DC Genişletilmiş Evreni’ne katılmasını beklediğimiz 10 karakteri listeledik.
Kayıtlara geçsin, 2013 yılında resmi olarak başlayan DCEU’nun hala sadece 2 karakterinin “standalone” filmleri mevcut. Bu isimler Superman ve Wonder Woman. Temennimiz ise önümüzdeki Aralık’ın 21’inde vizyona girecek olan Aquaman filmi ile DCEU’un bu gidişata bir dur demesi. Gelelim listemize.

10SHAZAM

Aquaman’in filminden sonra sımsıcak vizyona girmeyi bekleyen Shazam’ın ilk yayımlanan fragmanı çoğu insan tarafından beğenilmişti hatırlarsanız. En azından asıl hikayesine çok yakın olduğu için ben beğenmiştim.

9CHEETAH

Geniş ekranlarda ilk görünümünü şu an ki duyurulan tarihi ile 1 Kasım 2019’da Wonder Woman 1984 filmi ile gerçekleştirecek olan Barbara Ann Minerva’yı Kristen Wiig canlandıracak. Umarım Wonder Woman’ın ilk filmi gibi ikincisi de başarılı olur.

8JOAQUIN PHOENIX’İN JOKER’İ

Şu an ki evren ile pek bir alakası olmamasına rağmen burada sonuçta Joker’den bahsediyoruz değil mi? Todd Phillips’in kişisel, basının bizlerle paylaştığı görüntülere biz çok heyecanlandık. Şu an ki hali ile iyi olacak gibi duran ve hakkında pek bir şey bilmediğimiz Mr. J’in hayatını izleme fırsatı ne de olsa..

7BLACK CANARY

2020’de bizlerle buluşması planlanan Birds of Prey filmi ile ilk defa sinema perdelerinde izleyeceğimiz Black Canary’e Jurnee Smollet-Bell hayat verecek.

6HUNTRESS

Taze haberlerden olan Mary Elizabeth Winstead’in Huntress nam-ı diğer Helena Bertinelli rolünü kapmasına biraz yükselmiştim. Güzel aktris Gotham’ın suç lordunun kızını canlandıracak.

5DR. THADDEUS SIVANA

Shazam! filmi ile göreceğimiz Sivana’yı Mark Strong oynuyor. Görünüş açısından çizgi romana oldukça yakın olduğunu söylemem gerek. Fakat biz filmde çizgi roman Sivana’sını izlemeyeceğiz gibi.

4RENEE MONTAYA

Bir başka Birds of Prey’de yer alan karakterimiz. Orjinalinde Batman karakteri olan ve Gotham’da detektif olan Montaya’yı Rosie Perez canlandıracak.

3BLACK ADAM

Ne yazık ki Shazam! filminde kendisine yer bulamayan Black Adam kendi filmi ile karşımıza çıkacak. Ve benim bu filmden tek istediğim şey Dwayne’in espri yapmaması. Karakteri gibi ortalığı yıkmasını bekliyorum.

2HAL JORDAN

Hala en son kart olan Green Lantern filmine tamamım ama bir başka Hal Jordan görmeye kalbim yeter mi bilmiyorum. Justice League’in kurucu ekiplerinden olan karakterin 2011 yılındaki filmi karakteri herkesin gözünden düşürmüştür elbet.

1JOHN STEWART

2020 ya da sonrası gelecek olan Green Lantern Corps filminde Hal Jordan ile onaylanan karakterlerden biri olan Stewart aranan kan olabilir. Ya da filmde tüm ekipten tüm insanları görebiliriz. Film hakkında isminden başka hiç bir bilgi yok.