Jon Favreau’nun yapımcılığını üstlendiği yeni Star Wars dizisi The Mandalorian’dan haberler var.

Jon Favreau’nun yapımcılığını üstlendiği yeni dizi “The Mandalorian” yönetmenlerini buldu. Disney’in imparatorluğunda tam gaz devam eden Star Wars evreninin ilk live-action dizisi olacak. Bunun yanında önceden Disney ile çalışmalarında Iron Man ve Jungle Book’u yöneten Favreau, dizinin hem yazarlığını hem de yapımcılığını üstlenecek. Elde edindiğimiz bilgilere göre dizi Boba ve Jango Fett’in hikayesini değil “yalnız kurt” kafasında olan bir başka Mandalorian’lı silahşörün hikayesini anlatacak.

Biz haberimizin konusuna gelelim. Dave Filoni dizinin pilot bölümünü çekecek. Onun ile birlikte daha az tanınan yönetmenler Rick Famuyiwa ve Deborah Chow’un yanına eklenen yıldız isimlerimiz; daha önceden Thor: Ragnarok’un yönetmenliğini yapan Taika Waititi ve en son Jurassic World serilerinde Chris Pratt ile başrolü paylaşan Bryce Dallas Howard’ın aynı zamanda oyuncu olarak kadroya eklendiler. Rolleri hakkında tam bir bilgi verilmemesine rağmen bazı mecralardan alınan duyumlara göre Waititi bir droid’i seslendirebilirmiş. Şu ana kadar oyuncu olarak adı geçen tek isim Pedro Pascal’dı.

Dizi setinden sürekli yeni fotoğraflarda gelmeye devam ediyor. En son gelen bilgi ve görüntü doğrultusunda dizide izleyeceğimiz karakterimizin silahı yapımcı Favreau tarafından paylaşıldı.