Çizgi roman evreninde sürekli yeni şeyler arayıp, değişiklikler yapan Marvel’ın yeni rotası belli oldu! Karakter olarak Namor ve ekip olarak Guardians of the Galaxy’den yeni haberler var.

Uyarı: Yazı Çizgi Romanlardan Spoiler İçermektedir.

Marvel’ın artık çizgi roman evrenini tehdit eden ve oldukça güçlü bir kötüsü var; Namor! Kendisi aynı Magneto gibi zaman zaman iyi adamlarla ve kötü adamlarla çalışan biri. Fakat Avengers #9’da eski bir Avengers üyesinin canını alarak ve yeni bir “supervillain” ekibi kurarak karakterimiz, ana villain statüsüne yükseldi. Şahsen kendisinin sinematik evreni bir ziyaret etmesini çok isterim..

1930’ların sonunda okuyucularla tanışan Namor’un, kahramanlarımız ile arası Marvel’ın son hikayelerinde limoniydi. Atlantis’in Kralı, son sayılarda Roxxo Energy Corporation tarafından öldürülen bazı Atlantis’lilerin intikamı peşindeydi. Bu sebeple Avengers ile kafa kafaya girmesi, ardından eski Avengers üyesi Stingray’i soğuk kanlı bir şekilde katletmesi ve kötü karakterlerle yeni bir takım oluşturmasının ardından bu takıma “Derinliklerin Koruyucuları” adını verdi. Bu grubun üyeleri ise zamanında Namor’un başını belaya sokan karakterlerden oluşuyor; Andromeda, Orka, Tiger Shark, ve Piranha.

Avengers ile olan mücadelesinde ise Thor, Iron Man, Captain Marvel, Ghost Rider ve She-Hulk gibi güçlü karakterlere karşı hiç zorlanmaması Namor’un eskisinden çok daha güçlü olduğunun göstergesiydi. Namor’un güçleri normalde Thor, Hulk ve Hercules ile aynı seviyedeydi. Fakat karaktere gelen son iyileştirmeler ile Avengers ekibi karşısında pek bir şey yapamayacak durumda kaldı. Namor’un bu gücü ise gizem olarak tutuluyor ve ayrıca Avengers ile olan davasına da devam edecek gibi gözüküyor.

Gelelim diğer haberimize.. Marvel çizgi romanlarında yine bir takım değişikliğine gidiyor: Guardians of the Galaxy. Düzenleme için düşünülen tarih ise 2019.

Şu an için takımda olan 11 karakteri açıkladıktan sonra (Star-Lord, Groot, Nova, Darkhawk, Beta Ray Bill, Adam Warlock, Silver Surfer, Cosmic Ghost Rider, Phyla-Vell, Moondragon ve Gladiator) zamanla sadece 6 tane kalıcı kahramanımız takımda kalacak. Serimizin ilk hikayesi Thanos’un ölümünden sonra son arzusunun kardeşi Starfox tarafından keşfedilmesi..

Yeni ekibe göz gezdirdiğimizde ayrılan karakterlerimiz sırasıyla Drax, Gamora ve Rocket’in yanı sıra Star-Lord ve Groot hala yerlerini korumaktalar. Gamora şu an Requiem adıyla tanınan bir villain olmasının yanında büyük ihtimal ile yeniden dirilecek olan Peter Quill’i öldürmüştü. Gamora’nın kendine ne zaman geleceği ya da gelebilecek mi sorusu ise hala akıllarda.  Yeni Guardians kapağında bulunan Adam Warlock, Silver Surfer, ve Darkhawk gibi karakterlerde Infinity Countdown ve Infinity Wars serilerinde önemli rollere sahipler..

Düşüncemiz, 11 karakterin aynı anda bir arada bulunmayacağı yönünde. Sayı sonunda ise kapakta bulunan karakterlerden 5’i takımı terk edecek. Görülüşe bakılırsa Marvel şu an amiral gemisi halinde bulunan takımda büyük oranda değişikliklere gidiyor. Şu an tarihi askıya alınan Guardians of the Galaxy’nin 3. filmi için ise hangi karakterin kalıp kalmayacağı ise belli değil.

Konu hakkında fikirleriniz neler, bizimle paylaşın!