Disney’in onay verdiği, orjinal adıyla Little Mermaid filminin henüz belli olmayan oyuncu kadrosuna Lady Gaga katılmak istiyor!

Disney hakkında çıkan yeni söylentilere göre Lady Gaga Küçük Deniz Kızı’nın live-action filminde Ursula’yı canlandırmak istiyor! Mouse House’ın başarılı animasyonlarını yeniden ve live-action olarak çekmesi oldukça ses getiriyor. Yüksek bütçeli filmler olan ve önümüzdeki 2 sene içerisinde çıkacak olan Aslan Kral, Aladdin ve Mulan ile stüdyonun kasasına milyarlarca para girmesi planlanıyor. Yeni bir haber ise Disney’in Küçük Deniz Kızı’nı sinema perdelerine taşımak istediği. Yönetmen olarak anlaşılan isim Chicago ve Into the Woods filmlerinin yönetmeni Rob Marshall, yapımcısı ise Kingsman ve Kick-Ass’in yapımcılığını üstlenen Jane Goldman. Ariel için düşünülen isim en son Spider-Man Homecoming’de izlediğimiz Zendaya!

Bazı duyumlara göre bu söylentiye Disney’in de sıcak baktığı yönünde fakat Disney temsilcileri bu konu hakkında yorum yapmayı reddetti. Bu yüzden bu büyük söylenti kesin değil. Kesin olan tek şey Little Mermaid live-action filmi, yönetmeni ve yapımcısı.

Gaga şu an başrolünü Bradley Cooper ile paylaştığı ve olumlu yorumlar alan filmi A Star Is Born’un başarısının keyfine bakıyor. Hem aktris hem şarkıcı olarak filmdeki performansı kriterler tarafından oldukça beğenildi.

Eğer Zendaya ve Lady Gaga filmin kadrosuna katılırsa bu etkileyici bir başlangıç olur. İki ismin yanına da Eric, King Triton ve Flounder-Sebastian ikilisinin sesleri için eşdeğer ünde isimler bulmaları mantıklı olur. Küçük Deniz Kızı hakkında yeni haberleri önümüzdeki günlerde sıkça duyacağız gibi duruyor.