Glass’ın resmi olarak 2. fragmanı yayınlandı. M. Night Shyamalan’ın After Earth ve Last Airbender gibi başarısız denemelerinin ardından Split ile ses getirmesi yönetmenin kendine gelmesi olarak nitelendirilmişti.

Filmin çıkmasına 3 ay kalmışken Universal Studios’un reklam ve tanıtımlarını arttırdığı bariz bir şekilde ortada. Bu hareket ile beklentilerinin fena olmadığını çıkarmak ise olası bir durum gibi.. Stüdyo yayımlanan yeni fragman ile bizlere ekstra görüntüler sunmakta.

Beklediğimiz gibi yeni fragman bize bazı detaylar veriyor.. Elijah Price (Jackson) doktor kontrolünde sürekli sakinleştirildiği bir enstitüdeyken Kevin’in (McAvoy) hasta olarak aynı enstitüye getirilmesi ile değişiyor. Fragmanda gördüğümüz üzere Price’ın 24 kişilikli Kevin üzerinde kontrol kurması bir muhtemel gözüküyor. İki karakterin karşısında dikilen kişi ise Dunn (Willis).

Neticede fragmana genel olarak baktığımızda ilk yayınlanan fragmana göre daha bir oturaklı, ayakları yere basıyor gibi olması beni daha da umutlandırdı. Glass zaten beklediğim bir filmdi. Shyamalan’ın filmin konusu bazında pazarlama adına elinde pek bir şey olmadığı için fragmanda “twist” yapması gibi bir ihtimal var diyebilirim. Sizlerin Glass hakkında düşündükleriniz neler? Filme benim yükseldiğim gibi yükselenleriniz var mı?