HBO’nun onayladığı ve yapımı devam eden Damon Lindelof’un Watchmen dizisi bizleri yeni bir görsel ile titretti. Dizi, Alan Moore ve Dave Gibbons’ın ünlü 80’ler çizgi romanının devamını ele alacak. Lindelof’un yapımında zaman olarak günümüzün baz alınacağı düşünülüyor. Böylece çizgi roman veyahut filmde izlediğimiz karakterlerin bazıları dizi zamanında emekli ya da vefat etmiş olacak..

Lindelof’un önceki HBO işi The Leftovers’da da onunla birlikte çalışan Regina King, Watchmen’in oyuncu kadrosuna başrollerden biri olarak katılmıştı. Kadro aynı zamanda Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Don Johnson, Yahya Abdul-Mateen II ve Jeremy Irons’ı da bulunduruyor. Bu saydığımız isimler ise dizide önemli rollere sahip olacaklar. Şu an ki tahminlerimize göre Jeremy Irons, Adrian Veidt (Ozymandias)’in yaşını almış halini canlandıracağı yönünde.

Paylaşacağımız fotoğrafta maskeyi giyen kişinin kimliği bilinmemesine rağmen Don Johnson’ın polis olduğu önceden çıkan set görüntülerinde anlaşılmıştı..

View this post on Instagram

Who Watches The Watchmen? #WatchmenHBO

A post shared by Watchmen (@watchmen) on

Fotoğrafta gördüğümüz üzere maskeyi takan karakterin maskeyi hangi amaçla taktığını çıkaramıyoruz ama belki dizide günümüz polislerin kıyafetleri bu şekildedir. Maskelerin başka bir sebebi de suçla savaşan kişilerle karşılaşırken kendi kimliklerini saklamak istemeleri de olabilir. Çizgi romanda hatırlarsanız kimliğini saklayan kahramanlarımız ile polislerin arası pekte iyi değildi. Dr. Manhattan nedeniyle bir kesim tarafından süper kahramanlara tanrı gözüyle bakıldı.

Çizgi romanda da sıklıkla gördüğümüz “Gözcüleri kim gözlüyor?” sloganı dizide de karşımıza bol bol çıkacağını düşünüyorum. Tek umduğum ise ortaya çıkacak işin efsanevi derecede olması. Sizler Watchmen’in dizisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bizimle paylaşın!