Joe Cornish’in yönettiği The Kid Who Would Be King, yeni bir şeyler deneme adına yapılmış bir film gibi duruyor. The King Arthur mitosundan ilerleyecek olan fakat günümüz dünyasında geçen film yeni bir tat olabilir. Başrolümüz Alex (Louis Ashbourne Serkis, evet Andy Serkis’in oğlu), sıradan bir İngiliz okulunda okuyan sıradan bir çocuk ve bir gün rastladığı taşa saplanmış kılıç (Excalibur) ile hayatı sonsuza kadar değişiyor. Merlin (Patrick Stewart) ile takım olup antik büyücülere karşı Dünya’yı savunuyorlar..

Kid Who Would Be King‘den önce 2011’de çektiği aksiyon-komedi olan Attack the Block ile bazı ödüllere aday gösterilen yönetmenin ilk çalıştığı isimlerden biri de Star Wars’un yeni serilerinden tanıdığımız John Boyega. Filmimizin macera işleyişi ve senaryosu doğal olarak Steven Spielberg’in Adventures of Tin Tin ve Edgar Wright’ın orijinal Ant-Man’i ne benziyor.

20th Century Fox yapımı Cornish filmin yaratıcılık kısmının ustalıkla üstesinden gelmiş gibi görünüyor. Filmin trailerını izlemeniz için aşağıya bırakıyorum. Düşüncelerinizi bizlerle paylaşın!

Merlin aslında hem Patrick Stewart hem de Angus Imrie canlandırıyor. Filmimizin kendisi biraz mizahşör, fakat izlediğim kadarıyla bunu kalitesiz ve kötü şakalarla yüzümüze vurmamışlar.