Kısa bir süre önce yayınladığımız Immortal Iron Fist’in iptali haberinden sonra bir başka darbe de Luke Cage tarafına geldi. Netflix resmi olarak Luke Cage’i iptal ettiğini açıkladı.

Daredevil, Jessica Jones ve Luke Cage başlangıçta kritikler tarafından iyi notlar alıp sevilirken, Iron Fist ve The Defenders için öyle gitmemişti. Punisher ise sevilmesine karşın İlk üç dizimizin gördüğü rağbeti görmemişti. Bunun sonucunda ise Netflix Luke Cage hayranlarını üzen açıklamayı yapıp şovu iptal ettiğini açıkladı.

Netflix’in Luke Cage’i iptal ettiği gün aynı zamanda Daredevil’in 3. sezonunun galasını gerçekleştirdi. Normalde ilk gelen haberlere göre Luke Cgae’in bazı konularda yenilenmesine yönelikti fakat iptalinin nedeni yaratıcılık açısından yaşanan ayrılıklar ve üçüncü sezon için yeterli koşulların oluşturulmaması olduğu belirtildi. Marvel ve Netflix’in şovun iptali için ortak açıklamaları ise şöyle:

“Ne yazık ki, Marvel’s Luke Cage üçüncü sezonuyla aramızda olamayacak. Marvel ve Netflix şovda çalışmış ve emeği geçen yaratıcı, yazarlar, oyuncu kadrosu ve set ekibi dahil Harlem’in Kahramanı’nı iki sezon bizlere sunduğu için ve şovu takip edip destekleyen tüm hayranlarımıza minnettarız.”

Luke Cage’in ikinci sezonuyla bir çok kişi tarafından Marvel’in sevilen ve iyi dizileri arasında gösteriliyordu. Bunun yanı sıra şovun iptal edilmesinin bir nedeni şirketin hedefindeki izleyici sayısına ulaşamaması olabilir.