Netflix, David Mackenzie’nin yönetmenliğini üstlendiği tarihi filmi Outlaw King’den fragman, poster ve fotoğraflar yayınladı.

Başrol olarak izleyeceğimiz Chris Pine, Robert the Bruce’u yani İngiltere tarafından zulüm gören İskoç halkının arasından çıkan yasa dışı bir kahraman. Filmde çok sayıda tanıdık ve ünlü oyuncuda bulunmakta. Edward I of England rolünde Game of Thrones’un Stannis’i Stephen Dillane oynuyor.  Filmde bulunan diğer isimler: Florence Pugh, Aaron Taylor-Johnson, Billy Howle, Sam Spruell, Tony Curran ve James Cosmo.

Küçük bir bilgi olarak filmin yönetmeni David Mackenzie’nin İskoç olduğunu ve filmi kendi doğrularında elinden geldiğince tarihsel olarak doğru çekmeye çalıştığı ve Braveheart gibi hafızalarda kalıcı bir film olmasını istediği belirtildi.

Film izleyicilerle Uluslararası Toronto Film Festival’inde buluşmuş olup karışık reaksiyonlar almış olsa da, reaksiyonlar sonucunda Mackenzie filmin Netflix’de yayınlanmadan önce 20 dakikalık bir kısmını kesmiş. Filmin sinematografisini Bourne serisinden duyduğumuz Barry Ackroyd üstleniyor ki, fragmanda gayet hoş görünüyor.

Filmin hafif özetini belirtmek gerekirse:

“Outlaw King, bizlere kaybetmiş bir yasadışı kahramanın başkaldırı ve İngiltere’ye karşı hiç anlatılmamış, gerçek hikayesini anlatıyor. Robert the Bruce’un zoraki olarak İskoç tacını giymesi ve halkını ateşli bir şekilde ayaklandırıp İngiltere ve Galler’e karşı aldığı kararları gözlerimiz önüne seriyor.”

 Outlaw King tüm dünyada Netflix platformunda 9 Kasım günü görücüye çıkacak.