Netflix, gerilim filmi Bird Box’tan ilk fragmanını ve bir kaç görsel ile birlikte posterini yayınladı.

Filmin fragmanı biraz rahatsız edici olmasının yanında aynı zamanda ilgi çekici ve değişik. Film, Josh Malerman’ın yazdığı aynı isimli romandan uyarlanarak çekilmiş. Başrolde kendisini 3 seneye yakındır aktif görmediğimiz ve birden Ocean’s Eight filmiyle geçtiğimiz Haziran ayında bizlerle buluşan Sandra Bullock var. Konumuz ise dünya nüfusunun yarısının gizemli bir şekilde ortalıktan kaybolması (yok olması).

Fragmandan da anlaşılabileceği üzere film iki zaman çizelgesi üzerinden gidecek gibi. Filmin senaryosunu Arrival’ın yazarı Eric Heisserer yazarken yönetmeni de Susanne Bier. (Kendisinin The Night Manager mini dizisine hayranım) Filmin konusu hiç fena değil, elle tutulabilir. Oyuncu kadrosunda ise Jacki Weaver, Rosa Salazar, Tom Hollander, “MGK” yani Colson Baker, BD Wong, Sarah Paulson, ve John Malkovich gibi önemli isimler yer alıyor.

Konsept olarak John Krasinski’nin A Quiet Place’ini andırıyor fakat orijinal bir iş olur umarım. Fragman beni meraklandırdı. Bird Box Netflix ve bazı sinemalarda 21 Aralık günü vizyona girecek. Siz ne düşünüyorsunuz?