Legend of Zelda aşıklarına müjde! Aldığımız duyumlara göre sevilen ve büyük bir kitlesi olan oyunun dizisi geliştirme aşamasında. Yapımcısının ise Adi Shankar olacağına dair söylentiler var.

Hollywood popüler olan video oyunlarını oyun sevdalısı olmayan kişiler için (ve tabii ki para kazanma amacıyla) beyaz perdeye ve evlerde televizyonlarımıza sunma çabasında. Yakın zaman için buna en büyük örnek olarak Netflix’in oldukça başarılı olan ve benim çok beğendiğim Castlevania’yı örnek gösterebilirim. (Aynı zamanda yapımcısı Shankar)

Yapılan denemeler başarılı oldukça stüdyolar daha büyük işler için kollarını sıvıyorlar. Yine son zamanlardan örnek göstermek gerekirse, yine Netflix çok sevilen Witcher’ın dizisini çekiyor. (Hatırlayacağınız üzere dizi kitaplara bağlı kalacak. Bunun yanı sıra oyunun tüm dünyada 25 milyon kopya satması bu projeye adım atılmasının en büyük nedeni) Görünen o ki bu gidişle Legend of Zelda bir sonraki kendi televizyon şovuna sahip olan oyun serimiz olacak.

Söylenti demişken şu bilgiyi de ekleyelim haberimize: Shankar kendi Instaram hesabından “İkonik bir video oyununu dizi olarak hazırladıklarını” ve şu an için “isimsiz” bir Japon şirketi ile çalıştıklarını onayladı. Ayrıca Netflix projeyi 2015 senesinde gerçekleştirmeyi düşünse de sonrasında suya düşmüştü. Legend of Zelda’nın oyunlarının tüm dünyada 92 milyon kopya sattığını da unutmayalım. Ben animasyon tarzında olacaksa kesinlikle gelmesi taraftarıyım. Sizce nasıl olmalı?