Brady Corbet’in yeni filmi Vox Lux’tan tanıtım fragmanı dışında yeni ilk fragmanı yayınladı!

Film, 4 Eylül’den itibaren çeşitli festivallerde gösterimdeydi ve bazı festivallerde belirli dallarda aday olarak gösterilmeye başladı. Natalie Portman’a ödül kazandıran Black Swan performansından sonra belki yeni bir Oscar, olmasa bile yüksek ihtimalle adaylık kazandırabilecek bir film olarak nitelendiriliyor.

Yönetmen Brady Corbet’in aynı zamanda senaryosunu yazdığı film, Celeste (Natalie Portman) adlı bir pop şarkıcısının yaşamını bizlere anlatıyor. Zaman çizelgesi olarak ikiye ayrılacak olan film ilk olarak bizleri 1999 yılını gösterecek ve sonrasında günümüze kadar devam edecek. Film aynı zamanda bize Celeste’nin gözünden pop tarihinde yaşanmış önemli olayları da gösterecek. Filmin oyuncu kadrosunda Stacy Martin, Jude Law, Christopher Abbott, Jennifer Ehle, Raffey Cassidy ve Willem Dafoe bulunuyor.

Belirttiğimiz gibi bazı festivallerde adaylıklar alan film, aynı zamanda festivallerden gayet olumlu geri dönüşler aldı. Portman ise son olarak Jackie filmi ile Oscar adaylığı kazanmıştı.

Vox Lux Amerika’da 7 Aralık’ta vizyona girmesine karşın Türkiye için vizyon tarihi henüz belirtilmemiş durumda.. Fragmanı buraya bırakıyorum, iyi seyirler.