Warner Bros, It: Chapter Two filminin tanıtım posterini yayınladı! Stephen King’in aynı isimli kitabından uyarlama olan filmin ikinci kısmı, ilk filmden tam 27 sene sonra olan olayları gözlerimiz önüne serecek. Dans eden palyaçomuz Pennywise’ı yine Bill Skarsgard canlandıracak.

It’in bu kadar başarılı ve popüler olmasındaki başka bir etken ise 90’larda mini-dizi şeklinde televizyonda yayınlanmasıydı. O seride ise Pennywise’ı canlandıran Tim Curry’nin karakterle müthiş bir popülarite kazanması büyük bir başarı olarak nitelendirilebilir.

Geçen sene çıkan film dünya çapında yaklaşık 700 milyon gelir elde etti ve eleştirmenlerin yanında izleyiciler tarafından da çok beğenildi. İkinci film eğer bir sıkıntı çıkmazsa önümüzdeki Eylül ayında (2019) bizlerle birlikte olacak.

Devam filmimiz, ilk film gibi Andres Muschietti tarafından yönetilirken senaryosu Gary Dauberman tarafından yazıldı. Grubumuzdaki tüm çocuklar ise 27 sene daha yaşlı. Filmde Jessica Chastain Beverly’i, James McAvoy Bill’i, Jay Ryan Ben’i, Isiah Mustafa Mike’ı, James Ransone Eddie’yi, Andy Bean Stanley’i ve Bill Hader’da Richie’yi canlandıracak. Ayrıca filmde “flashback” sahneleri de olacak.