Dün saat 13.00’de İTÜ Stadyumu’nda kapılarını açan GENCFEST, 20 bini aşkın kişi tarafından ziyaret edildi. Festival katılımcıları Manga, Mabel Matiz ve Model gibi Türkiyeli grupların yanı sıra, dünya starları Inna ve Rita Ora ile coşarken, gecenin yıldızı Grammy ödüllü, dünyaca ünlü müzisyen Pharrell Williams oldu.

Sunuculuğunu Erim Özşen’in yaptığı festivalde, öne çıkan şeylerden biri de gnctrkcll uygulaması oldu. Uygulamayı ceplerine indiren katılımcılar, uygulama ile festivali yönlendirdiler. İnteraktif festivalde gnctrkcll’liler; uygulama sayesinde yaptıkları oylama ile sahne ışıklarını mor olarak seçerken, Manga’nın solisti Ferman’ın siyah-beyaz tişörtüyle sahne almasına ve Model’in ilk şarkısının ‘Bir Melek Vardı’ olmasına karar verdiler.

Gecede sahne ve kalabalığı arkaya alacak şekilde yerleştirilen sefie kulesi çılgınlığa dönüşürken, Erim Özşen de çılgınlığa seyirciyi arkasına alarak çektiği selfie ile ortak oldu. Alana yerleştirilen Game of Thrones tahtında fotoğraf çektirmek  ve dönme dolaptan konser alanına bakmak isteyenler ise uzun kuyruklar oluşturdu.

 

Gecenin yıldızı Pharrell Williams

Manga, Mabel Matiz ve Model’den sonra sahneye çıkan INNA  “Be My Lover” cover’ı ile çıkarken, cesur bir hareketle sahneden inerek seyirciyle buluştu. Romanyalı şarkıcı performansını bitirdiğinde kendi ezgilerine yakın bulduğu “Çingenem” şarkısıyla dinleyenlere küçük bir sürpriz yapmayı da ihmal etmedi. INNA’dan sonra sahne alan İngiliz şarkıcı Rita Ora, dansıyla ve kostümleriyle izleyenleri büyülerken, gecenin yıldızı Pharrell Williams oldu. Pharrell Williams dünyaca ünlü şarkısı Happy’ye sıra gediğinde, şarkısını 20 bin kişinin eşliğinde seslendirdi.

Uzatmalı iletişim öğrencisi, yumoş ayısı fetişisti