Ewan McGregor DCEU’ya katıldı! Herkes Obi-Wan solo filmi için duyurulmasını beklerken, McGregor beklenmeyen bir hareketle DC’nin Black Mask’i oldu!

Cathy Yan’ın yönettiği Birds of Prey’in kötü adamı olarak kadroya eklenen McGregor, ilerleyen zamanlarda beyaz perdede bizlere Batman ile uğraşan kötü adam olarak gözükebilir! En azından DC’nin şu an için planları arasında ileride Batman ile Black Mask’i karşılaştırmak gibi bir düşüncesi bulunmakta. Film bizlerle 2020’de buluşacak.(Birds of Prey)

Birds of Prey gelişim süreci için hala çok başta olsa da film hakkında ufak tefek detaylara sahibiz: “Gotham City’de geçen filmde, The Dark Knight şehirde bir kaç senedir hiç görülmemiştir. Bu nedenle anti-hero’lardan oluşan Birds of Prey ( Harley Quinn, Huntress ve Black Canary) grubu şehri tehlikelerden ve tehditlerden korumak için bir araya gelmeye karar verir..”

McGregor’un gelecek olan filmdeki Black Mask rolü eğer ki beğenilirse Warner Bros., karakteri ileriki filmler için kesinkes geri getirme düşüncesindeler.

Hatırlayacağımız üzere Batman yönetmeni Matt Revees, Ben Affleck yerine ondan 15-20 daha genç bir isim aradıklarını belirtmişti. Aynı zamanda film belirsiz bir tarihe ertelenmişti. Son bir ihtimal olarak Affleck belki karaktere geri dönmek isteyebilir. Sizce Ewan McGregor’un DCEU’a katılması nasıl bir hamle oldu? Bu durumdan memnun musunuz?