Boks ringinde fotoğraf yayınlanan Creed II filminden Dolph Lundgren’in bizlere söyleyeceği bir kaç cümlesi var!

Rocky IV filminde Ivan Drago Rocky Balboa’yı bitirmek için elinden gelen her şeyi denese de, Dolph Lundgren’e göre eski boksör Creed II’de kendisi bitik durumda. Drago’da Rocky kadar ikonik bir karakter aynı zamanda. Soğuk Savaş döneminde güçlü Rus rakibi olarak ve Amerika ile dalga geçerek geldiğini unutmayalım. Drago şimdi Creed devam filminde bizlerle olacak.

Ivan Drago’nun Creed II’de ki hali ise Apollo Creed’i ringde gözünü bile kırpmadan öldüren makine gibi ve soğuk kanlı zamanlarından bir hayli uzak. Drago , geçtiğimiz 33 yılı Rocky’e kaybetmesinin verdiği hayal kırıklığıyla oğlu Viktor’u eğitiyor ve zedelenmiş soy isimlerine tekrar şan getirtmeye yönelik.

Dolph Lundgren, Creed II hakkında konuştu. “Benim karakterim resmen 1985 yılından beri cehennemi yaşıyor ve her şeyini kaybetti. Senaryo Drago’yu baya bir sorunlu ve duygusal olarak çökmüş biri olarak anlatıyor..”

Creed II’nin fragmanında hatırlarsanız Rocky Apollo’nun oğlunu Viktor Drago ile dövüşmemesi için tüm gücüyle ikna etmeye çalışıyor. Zamanında kendisinin yaptığı Apollo’nun intikamını almak için Ivan Drago ile yaptığı maçın buna değmediğini ve o maçın kendisinden çok şey götürdüğünü söylemesine rağmen ikna edemiyor.

Creed II yurtdışında 21 Kasım 2018’de beyazperdelerdeki yerini alacakken ülkemizde ise 11 Ocak 2019’da vizyona giriyor.