HG Wells’in 1895 yılında yayınlanan bir bilim kurgu kitabı Zaman Makinesi’nin terkardan filmi çekiliyor. Üstelik filmin yönetmeni It filmlerinden tanıdığımız Andy Muschietti!

Zaman Makinesi, birçok bilimkurgu romanının esin kaynağı olmasıyla ünlü bir roman. En son 2002 yılında beyaz perdede bizlerle buluşan filmi ise eleştirmenlerden tarafından kıl payı geçer not almıştı. Şimdi ise Stephen King’in aynı isimli romanından uyarlanan It filmi ile güzel bir iş çıkaran Andy Muschietti dümeni eline aldı. Hatırlarsanız It filmi ile yaklaşık 700 milyon dolarlık bir hasılat yapan Muschietti bu miktar ile rekor kırmıştı. Muschietti film için senaryoyu karalamaya başladı bile!

Zaman Makinesi’nin yapımcılarından biri olarak Leonardo DiCaprio’da gösteriliyor. Warner Bros. Pictures, Paramount ve Appian Way Productions işbirliği ile oluşturulacak filmin yapımcılığında ise yönetmenimiz Andy Muschietti’nin kardeşi Barbara Muschietti ve az önce belirttiğimiz gibi DiCaprio bulunmakta. Bir önceki filminde yapımcısı olan Arnold Leibovit yeni filmde yine yapımcı olarak bulunacak.

Elimizde filmden bilgi olmamasının yanı sıra detaylar geldikçe sizlere ulaştıracağız. Eğer bilimkurgu seviyorsanız benim size önerim H.G. Wells’in yazmış olduğu ve şu an İthaki Yayınları’nın bastığı Zaman Makinesi’ni mutlaka alıp okuyun.