Çekilecek olan “live-action” Call of Duty filmi 2019 yılında çekilmeye başlayabilir.

Activision Blizzard, popüler video oyun serilerini büyük ekrana getirme konusunda çok kararlı bir yaklaşım sergilemekte ve Call of Duty’i ise başlangıç noktası olarak görüyor. Popüler FPS (birinci şahıs nişancı) oyunu, 2003 yılından bu yana deliler gibi satılıp oynanıyor.

Birkaç yıllığına geliştirildikten sonra, Activision Blizzard sonunda bu yılın başlarında Call of Duty filmli için aradığı yönetmeni buldu. Sicario: Day of the Soldado’nun yönetmeni Stefano Sollima! Sollima’nın eline aldığı proje şu an halen gelişim ve üretim öncesi aşamalarda bulunmasına rağmen Activision Blizzard için umutlu bir başlangıç olacak gibi duruyor. Filmin senaryosunu Kieran Fitzgerald ele alacak.

Film, 2019 ilkbaharında çekilmeye başlar gibi duruyor. Halledilmesi gereken sorunlar senaryoyu tamamlamak, filmin çekileceği lokasyonları ayarlamak ve doğru oyuncuları bulmak gibi işler fakat planlı gidilirse bu problemler birkaç ayda çözülebilir ve film bizim önümüze 2020 gibi servis edilebilir. Oyuncu kadrosu için daha hiçbir isim olmamasına rağmen yönetmen Stefano Sollima başrol olarak Tom Hardy ve Chris Pine’ı istediğini vurguladı.

Bu haber sizi heyecanlandırdı mı? Fikrinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

1 YORUM