USA Network’ün çektiği, Bourne spinoff’u olan dizi Treadstone başrol oyuncularını buldu!

Bourne serisinin televizyon dünyasına uyarlanmış versiyonunda dizinin başrol oyuncuları Jeremy Irvine ve Brian J. Smith olarak belirlendi. Dizinin senaryosunu ve yapımcılığını ise Heroes’dan bildiğimiz Tim King üstlenecek.

Jason Bourne karakteri, ilk olarak Robert Ludlum’ın aynı isimli kitap serileriyle ünlü oldu. Sonrasında  ise 1988 yılında televizyonda mini dizi olarak yayınlandı ve dizide Bourne’u Richard Chamberlain canlandırdı. Bize göre en bilindik Bourne ise Matt Damon’dır. Kendisi Jason Bourne karakterini 2002-2016 yılları arası boyunca canlandırdı. 2012 yılında çıkartılan The Bourne Legacy filminde Jeremy Renner Aaron Cross karakterine hayat vermişti. Treadstone için ise iki isimlede konuşulmadı ve başroller çoktan seçildi.

Jeremy Irvine, J. Randolph Bentley adında bir CIA ajanını canlandıracakken Brian J. Smitth ise Doug McKenna adında sondaj kulesi operatörüne hayat verecek. Matt Damon yeni bir Bourne filmine oldukça sıcak bakıyor fakat takvimi çok sıkışık ve 6. film için hala onay verilmemiş durumda. Jeremy Renner ise şu an için Bourne Legacy filmlerinin yakın bir zamana kadar devam edeceğini düşünmediğini belirtti.