Andy Serkis’in yönetmenliğini yaptığı Mowgli filminden yeni bir fragman yayınlandı!

Mowgli’nin, 2016 yılında Jon Favreau’nun çektiği ve olumlu eleştiriler alan Jungle Book filmi ile bir bağlantısı olmamasına rağmen son yıllarda Jungle Book ile ilgili çekilen ikinci film olma özelliğine sahip. Favreau’nun filmine göre daha sert ve karanlık temalı olması beklenen Mowgli filmi Aralık ayında Netflix’te görücüye çıkacak.

Andy Serkis, Mowgli’nin Disney versiyonundan daha farklı ve karanlık olacağına dair açıklamalar yaparken, oyuncu kadrosu da Jungle Book’un ki kadar sağlam diyebiliriz. Christian Bale Bagheera’yı seslendirirken, Benedict Cumberbatch Share Kan’ı, Cate Blanchett ise Kaa’yı seslendirecek. Yönetmenliğini üstlenen Andy Serkis ise aynı zamanda Baloo’yu seslendirip hareketlerini yakalamak için taytların içine geri dönecek.

Mowgli’nin yaş sınırlamasına tabi tutulacağı ve filmde bulunan kanlı görüntüler nedeniyle +13 yaş ve üzeri izleyiciler için uygun olduğu belirtildi. Film Netflix’te 7 Aralık’ya yayınlanacakken, 29 Kasım itibari ile kısıtlı sinema salonlarında görücüye çıkacak. Ülkemiz için çıkış tarihi ne yazık ki bilinmiyor.