Kitapların yazarı Lee Child, başka Jack Reacher filmi izlemeyeceğimizi ama dizisinin yolda olduğunu açıkladı. Bir de Tom Cruise çok kısa dedi.

2012 yılında, Usual Suspects filminden 12 yıl sonra ilk kez geri dönen Mission: Impossible – Fallout yönetmeni Christopher McQuarrie’ın yönettiği Jack Reacher filmi ile geniş kitlelere ulaşan yönetmen Lee Child, BBC Radio’da katıldığı programda ilginç açıklamalarda bulundu.

2012 yılında çıkan Jack Reacher filmi Paramount için başarılı bir iş olmuş ve Edward Zwick yönetiminde ikinci film de 2016 yılında vizyona girmişti, fakat bu ikinci film ne sinema severler ne de kitap severler tarafından beğenilmeyince serinin muhtemelen devam etmeyeceğini öğrenmiştik.

Tom Cruise’un role seçilmesinden beri kitaplarda Jack Reacher’ın kalıplı ve odaya girdiğinde insanları korkutan bir tip olması nedeniyle eleştirilen film serisinin iptalinin ardından belli ki Lee Child şimdi de kalıplı bir oyuncu ile dizi çekme peşinde.

“Cruise ile çalışmak çok eğlenceliydi. Gerçekten ama gerçekten iyi bir adam. Çok eğlendik ama sonuçta okuyucular haklıydı. Reacher’ın kalıbı kim olduğunu betimlemede çok önemli. Reacher odaya girdiğinde, ondan ilk dakikada biraz korkmalısınız. Ve Cruise tüm yeteneğine rağmen o fizikte değildi.” diyen Lee Child, yeni, kalıplı bir aktör ile Netflix gibi bir platformda Jack Reacher’ın dizi olarak yeniden başlaması için çalıştığını açıkladı.

Lee Child, Youtube yorumlarını ciddiye alan KafeinSiz sunucuları gibi triplere girmiş gözüküyor. Bir filmin tutmamasının başrol oyuncusunun kısa olmasına bağlanması saçmalıktan başka bir şey değil ama dizi fikri güzel. Umarız bu sefer başarılı bir senaryosu olur.

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.