Netflix, Devil May Cry’ın anime uyarlamasını yapıyor! Castlevania’nın yapımcısı olan Adi Shankar, çekilecek olan yeni projenin başındaki isim olacak.

Devil May Cry’da Castlevania gibi CAPCOM şirketinin oyunu ve çekilecek olan anime dizisi oyunlardaki konuları baz alacak.

Daha önce Legend of Zelda’yı çekeceğini söylediğimiz Netflix’in, DMC ile Castlevania’yı bağlantılı yapmak gibi bir düşünceleri olmasa bile her han her şey olabilir gibi duruyor. Netflix ise yine durmadan yeni projelere imza atıyor. Shankar, DMC projesi için oldukça motive ve istekli gibi duruyor.

Devil May Cry’da, karakterimiz Castlevania’da olduğu gibi iblislerle mücadele ediyor. Adi Shankar’ın aklında yatan plan ise hepsini içerisinde barındıran çoklu bir evren yaratmak diyebiliriz. Bunu paralel dünyalarla gerçekleştiredebilir.

Durum ne olursa olsun, Shankar kendini çeşitli projelerle kanıtlamış bir isim. Devil May Cry oyunlarını ve konusunu çok sevdiğim için ben bu projeye şu an bayağı bir yükselmiş durumdayım. Sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri neler? DMC’cileri görelim bakalım.