Netflix, İkinci Dünya Savaşı’nın en kanlı ve en dramatik yürüyüşünün gerçek hikayesini anlatacak dizisi The Liberator’u hayata geçiriyor!

Hikaye, ABD Ordusu subayı Felix Sparks ve piyade birliğinin Avrupa’ya yardım amaçlı, savaş meydanında beş yüz gün boyunca süren mücadelesini anlatacak. Dizi, Alex Kershaw’un “The Liberator: One World War II Soldier’s 500-Day Odyssey” adlı kitabından yola çıkılacak ve dizinin kreatif yaratıcılığını Die Hard ve The Fugitive gibi filmlerden tanıdığınımız Jeb Stuart üstlenecek.

Dizi, dört bölümden oluşacak ve oyuncular hareket yakalama kıyafetleri ile canlı aksiyon performanslarını sergileyecekler. Buradan da anlaşılacağı gibi dizi CGI teknolojisiyle çekilecek.. Grzegorz Jonkajtys’in (Sin City, Pan’ın Labirenti, The Revenant) geliştirdiği yeni bir sistem olan Trioscope Enhanced Hybrid Animation’da çekimlerin bir parçası olacak ve Atlanta merkezli animasyon stüdyosu School of People’un ortaklığıyla A + E Studios ve Unique Features tarafından gerçekleştirilecek.

Dizinin yapımcıları ise Bob Shaye, Michael Lynne (Lord of the Rings) ve aynı zamanda Sarah Victor olacak.