Keanu Reeves’in başrolünde oynadığı bilim kurgu filmi “Replicas”tan fragman yayınlandı.

Bu projeye ilk olarak 2014 yılında katıldığı bildirilen Reeves, karanlıkta ve fırtınalı bir gecede araba kazasında karısını ve çocuklarını trajik bir şekilde kaybeden Will Foster’ı canlandırıyor. Reeves’in karakteri aynı zamanda insan bilincini robotik sunucuya aktarma üzerinde çalışan bir nörobilimci ve biz onun ailesini anılarından kalan bir şekilde tekrar bir araya toplamaya çalışmasına şahitlik ediyoruz.

Alice Eve, Will’in karısı Mona’ya hayat veriyor. Replicas’ın 11 Ocak 2019’da vizyona gireceği açıklandı. Filmin yönetmeni, Jeffrey Nachmanoff (The Day After Tomorrow, The Tourist) ve yazarları ise Chad St. John, Stephen Hamel ikilisi.

Replicas ilk duyurulduğunda (2014) oldukça rağbet görmüştü fakat yaşadığı sıkıntılar nedeniyle (yatırımcı bulamaması) filme olan ilgi gün geçtikçe azaldı. Bu azalmada Ex Machina ve Blade Runner 2049 gibi harika filmlerinde etkisi olduğunu düşünüyoruz fakat Keanu Reeves’in oynadığı ve yapay zeka/bilim kurgu ile ilgili bir filme asla hayır demem. Sizlerde fikirlerinizi belirtebilirsiniz.