Disney, Jon Favreau’nun yönettiği ve Jungle Book’tan sonra büyük beklenti içinde olunan Aslan Kral’dan ilk tanıtım fragmanını yayınladı!

Animasyon filmlerini tekrardan ve CGI/live-action tarzında çekmeye ilk 2010 yılında Alice in Wonderland ile başlayan Disney’in, Jon Favreau’nun Aslan Kralı ile birlikte şu an gelmekte olan 2 tane filmi daha var. Bunlar Guy Ritchie’nin Aladdin’i ve Tim Burton’ın Dumbo.

Filmin hikayesi 1994 yılında yapılan orijinal animasyon filminin hemen hemen aynısı olacak gibi duruyor. Aynı animasyon filminde olduğu gibi James Earl Jones’un seslendirdiği Kral Mufasa’yı, hain bir plan ile tahttan indirip onun yerine geçen kralın kardeşi Scar (Chiwetel Ejiofor) , Simba’yı da bu şekilde kolayca alt eder. Simba’yı Donald Glover seslendirirken ekibin geri kalanı Florence Kasumba, Eric Andre, Keegan-Michael Key, John Oliver, Billy Eichner, Beyoncé ve Seth Rogen gibi önemli isimler yer alıyor.

Disney ilk olarak filmi D23 2017’de tanıtmıştı. Hızlı bir şekilde ilerleyen yapımın Aslan Kral animasyon filmlerine bayılan hayranlarını üzmeyeceğini tahmin ediyoruz. Filmin vizyona giriş tarihi Amerika’da 19 Temmuz 2019 olarak belirlenmiş durumda. Türkiye için henüz bir tarih belirlenmiş değil.

Fragmanı izlerken bazı yerlerde tüylerim diken diken oldu. Sizin film ile ilgili düşünceleriniz neler? Bizimle paylaşın!