2016’da Oscar adayı olmuş Embrace of the Serpent’in yönetmeni Ciro Guerra, aynı filmin yapımcılığını ve görüntü yönetmenliğinde önemli rol oynayan Cristina Gallego ile birlikte yaptığı Birds Of Passage filminden fragman ve poster yayınlandı.

Ciro Guerra, ülkede yaşanan kartel ve yasa dışı uyuşturucu ticaretinin problemini “Birds of Passage” filmi adı altında Kolombiya tarihine dair hayvan görüntüleri ve ruminasyonlarla bizlere sunuyor. Birds of Passage saygın yönetmenin dördüncü uzun metrajlı filmi. Geçtiğimiz aylarda Cannes başta olmak üzere birçok festivalde yayınlanan ve izleyenlerce çok beğenilen filmin resmi vizyon tarihi ise Amerika’da 13 Şubat olarak belirlenmiş durumda.

Guerra’nın önceki filmi gibi, Gallego ile yönettiği Bird of Passage’ın da Oscar’a Yabancı Dilde En iyi Film dalında aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor..

Filmin kısa özeti ise Kolombiya’nın şiddetli uyuşturucu ticaretinin kökenini bizlere gösteriyor. Rapayet ve ailesinin yanlış ve kötü işlere bulaşmasından sonra hayatlarını ve kültürlerini tehlikeye atmasını anlatıyor. Filmin senaryosunu Maria Camila Arias ve Jacques Toulemonde Vidal üstlenirken, oyuncu ekibinde Carmiña Martínez, José Acosta ve Natalia Reyes gibi isimler yer alıyor. Reyes aynı zamanda gelmekte olan Terminator filminde de yer alacak.