Anna Todd’un aynı isimli romanından uyarlama olan After’ın ilk film fragmanı yayınlnadı!

Harry Potter serilerini bunun dışında tutarsak son zamanlarda Hollywood’da moda haline gelen aşk romanlarının filme aktarılması akımına After romanı da katıldı. Romantik, aşk ve gençlerin ilgisini çeken romanların filme aktarılması akımı ise Twilight ile başladı diyebiliriz. Ne de olsa Harry Potter’ı dışarıda bırakmıştık. Ancak, günümüzde grubun en popüler olanı Fifty Shades of Grey ve onun devam filmleriyle birlikte E.L. James’in romanları.

İlk olarak 2013 yılında, Wattpad platformu üzerinden tarafından hikayeler yazıp milyonlarca okunan Anna Todd, başta Harry Styles hakkında “fan fiction” hikayeleri ile ün kazandıktan sonra kendisine gelen kitap teklifini değerlendirip Hardin Scott adında bir gencin gizemli hikayesini anlatan “After” adlı kitabı çıkardı. Toplam 5 farklı kitaptan oluşan After serisi Hardin Scott ve Tessa Young adlı iki gencin arasındaki ilişkiyi ele alıyor. Aviron Pictures’ın beyaz perdeye taşıdığı romanlar ise Fifty Shades of Grey’e oldukça benziyor gibi..

Başrolü paylaşan gençlerden Josephine Langford Tessa’yı ve Hero Fiennes-Tiffin (evet elemanın adı Hero :D) ise Hardin’i canlandırıyor. Filmin yönetmenliğini Jenny Gage yaparken, oyuncu kadrosunun geri kalanı ise Jennifer Beals, Peter Gallagher, Selma Blair, Dylan Arnold, Pia Mia ve Meadow Williams gibi isimler yer alıyor.

Pek beğenilmeyen ve birçok tartışmaya yol açan ama buna rağmen 3 filmlik seri haline gelen Fifty Shades of Grey gibi kötü mü yoksa ortalama üstü bir film mi olacak onu bilemeyiz fakat fragmanın bariz bir şekilde “kötü çocuk” havasını omuzladığını söyleyebilirim. After, 12 Nisan 2019 tarihinde Amerika’da vizyona girecek. Ülkemiz için bir tarih belirtilmemiş.