Lionsgate tarafından 100 milyon dolarlık bütçe ile çekilen ve yönetmenliğini Otto Bathurst’ın yaptığı Robin Hood’un öyküsünün yeni film uyarlaması, vizyondaki ilk haftasını bitirmek üzereyken dünya genelinde sadece 22 milyon dolar kazandı.

Filmin konusuna gelirsek bilindiği üzere 13. yüzyıl İngiliz masallarına dayanan Robin Hood, zenginlerden çalıp ve fakirlere veren, bu nedenle halk tarafından oldukça sevilen bir karakter. Nottingham’ın yozlaşmış şerifine karşı savaşırken ve gerçek aşkı Marian ile olan hikayesinin gişede bu kadar başarısız olması ve  filmi izleyenlerin beğenmemesinin daha önce yüzlerce kez film ve dizilerinin çekilmesi ve insanların artık farklı işler görmek istemesine bağlıyorum. Eleştirmenler tarafından da sınıfta kalan film hakkında berbat bir Batman filmi “remake”i olarak düşünün deniyor..

Oyuncu kadrosunda, Kingsman serilerinin başrolü olan Taron Egerton, harika filmlerden tanıdığımız Jamie Foxx, en son Rogue One’da karşımıza çıkan Ben Mendolsohn ve Bridge of Spies filminde izlediğimiz Eve Hewson bulunuyor. Film daha Fransa, İspanya, Almanya ve Kore gibi bazı büyük marketlerde vizyona girmemiş durumda. Eleştirmenlerin film hakkında yaptığı kötü yorumlara rağmen film, bu pazarlarda vizyona girdikten sonra harcanan bütçesini kafa kafaya yakalar gibi duruyor.

Siz, Robin Hood’un fragmanını beğenmiş miydiniz? Ya da filmi izlediyseniz deneyiminizi bizimle paylaşın!

Filmin Fransa posteri.

1 YORUM