Netflix Cowboy Bebop’ın “live-action” yeniden uyarlaması için kolları sıvadığını resmen duyurdu!

İnternet üzerinden yayın servisi sağlayan, her geçen gün kütüphanesini zenginleştiren ve son zamanlarda anime odaklı yapımlara oldukça fazlasıyla el atan Netflix Cowboy Bebop’a da kancayı taktı.

Cowboy Bebop ilk olarak 1997 yılında 26 bölümlük anime olarak yayınlandı. Animemizin konusu, fütürist dünyanın en çok aranan suçlularından bazılarının peşine düşen bir grup kelle avcısının bir araya gelmesini ve onların hikayesini ele alıyor. Başrol karakterimiz Spike Spiegel ve arkadaşları Jet Black, Faye Valentine ve Radical Ed’in maceraları bize sunuluyor. Dizi kısa sürmüş olsa da, yıllar geçtikçe popülaritesinden ödün vermemesi önemli bir detay. Netflix ile bizi eski karakterlerimizle yeni bir macera bekliyor.

Netflix, Tomorrow Studios’dan Marty Adelstein ve Becky Clements’in, Sunrise Inc.’ten Yasuo Miyakawa, Masayuki Ozaki, ve Shin Sasaki katkılarıyla ortaklaşa yürüttüğü projede, yönetici yapımcı ekibine Andre Nemec, Josh Appelbaum, Jeff Pinkner ve Scott Rosenberg gibi isimlerin getirilmesinden sonra çalışmalara hız verildi. İlk sezon, Christopher Yost’un yazdığı 10 bölümden oluşacak. Başarılı animenin yönetmeni olan Shinichiro Watanabe diziye danışmanlık yapacak.

Netflix’in Twitter’dan yayınladığı 15 saniyelik tanıtımını buradan izleyebilirsiniz.

Netflix’in kütüphanesini ve ağını genişletmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Her geçen gün yeni bir anime uyarlamasına el atması sizce makul mü? Bize yazmayı unutmayın!