Netflix, büyük beğeni toplayan son sezonunun ardından Marvel ortaklığında ürettikleri en çok sevilen dizileri Daredevil’i de iptal etti.

2015 yılında Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist ile birlikte The Defenders’ı oluşturmak amacıyla ilk sezonu başlayan Daredevil de Luke Cae ve Iron Fist’in ardından iptal edildi. Böylece Luke Cage ve Iron Fist iptallerinin ardından endişelenen Daredevil hayranları haklı çıkmış oldu.

Netflix iptal haberini şu açıklama ile duyurdu:

“Marvel’ın Daredevil’i 4. sezonu için Netflix’e dönmeyecek. Dizinin son ve final sezonu için inanılmaz derecede gururluyuz ve hayranları için acı verici olduğunu bilmemize rağmen bu bölümü en yüksek noktasında bitirmenin en iyisi olduğunu düşündük. Dizinin başındaki Erik Oleson, harika yazarlar, muhteşem ekip, Daredevil’i oynayan Charlie Cox dahil inanılmaz oyuncu ekibine ve yıllardır diziyi destekleyen hayranlarına müteşekkiriz. Netflix’teki seri bitmiş olsa bile, bu üç sezon yıllarca platformumuz da kalmaya devam edecek ve Daredevil karakteri ileride Marvel projelerinde yaşamayı sürdürecek.”

Erik Oleson’un yakın zamanda Daredevil’in dördüncü sezonu hakkında fikirlerini Netflix’e ilettiğini öğrenmiştik ama iptalin nedenin bu fikirler olduğunu sanmıyoruz. İptalin nedeni büyük ihtimalle Disney’in yeni servisi Disney Plus için saflarını güçlendirme, kendi markalarını başkalarına vermeme çabası.

Netflix’in “Daredevil karakteri ileride Marvel projelerinde yaşamayı sürdürecek” derken bunun ipucundan çok, karakter ölmedi çok da üzülmeyin, ileride elbet bir şekilde görürsünüz demek olduğunu düşünüyoruz.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Netflix’in iptalinin Disney Plus ile ilgisi var mı? Yoksa gerçekten en üst noktada mı bırakmak istediler? Bu Jessica Jones ve The Punisher’ın da biteceği anlamına gelir mi?

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.