Marvel Studios geçtiğimiz gün yayınladıkları Captain Marvel posterinden sonra ikinci fragmanı paylaştı!

2018 yılı Marvel Sinematik Evrenini için gişe rekorları kırdığı ve muhteşem bir sene olmuştu. 10. yılını takip eden stüdyo, merakla beklenen üç filmle 2019’da geri dönüyor. Bunlar Avengers 4 , Spider-Man: Far From Home, ve Phase 3’yi bitirip Phase 4’u başlatacak olan Captan Marvel.

Captain Marvel, stüdyo içerisinde kadın başrol bulunduran ve kadın yönetmen tarafından yönetilen ilk film olma özelliğine sahip bir film. Filmimizin yönetmenliğini Anna Boden ve Ryan Fleck yapıyor olacak.

Marvel, Eylül ayında Carol Danvers’ı hayranlarına ilk bakışlarını sunan ilk Captan Marvel filminin tanıtımını yapmıştı. Bunun yanı sıra karakterimizin MCU’ya girişi de bu yılın başlarında Avengers: Infinity War “post-credits” sahnelerinde gerçekleşmişti.

Karakterin ilk solo filmi Captan Marvelîn konusu, MCU’nun Iron Man ile başlamasının öncesinde 90’lar dünyasında geçiyor.  Brie Larson’ın yanında, Ben Mendelsohn Talos’u, Lashana Lynch Maria Rambeau’yu, Gemma Chan Minn-Erva’yı, Djimon Hounsou Korath’ı, Lee Pace Ronan The Accuser’ı ve Jude Law’da elimizdeki bilgiler doğrultusunda Mar-Vell’i canlandıracak. Bildiğimiz olarak Samuel L. Jackson Niick Fury ve Clark Gregg ise Phil Coulson olarak geri dönüyor. Film 8 Mart’ta vizyona girecek.