The Batman filminin yönetmeni Matt Reeves, Nerdist’e filmle alakalı açıklamalarda bulundu. En ilgi çekici tarafı ise şüphesiz Robert Pattinson’ın Batman’inin origin hikayesini, yani köklerini anlatmayacağını söylemesi oldu.

“Bir origin hikayesi yapmak yerine, köklerine de değinen farklı bir hikaye yapmak istedim ki onun nasıl bir insan olduğunu anlayabilelim. Bu adam çok büyük sıkıntılar çekiyor ve bu sıkıntıların üstesinden gelmeye çalışıyor. Bu onun her şeyi tamamen anladığı anlamına da gelmiyor. Bütün fikir, sizin yansımanızın ve dürtülerinizin hayatınıza ne kadar etki ettiği üzerine. Yaptıklarınızın ne kadarını bilinçli bir şekilde yapıyorsunuz?”

Sözleri o kadar muğlak ki, hem origin hikayesi anlatmayacağım, hem de bu hikayeyle temellendirip Batman’in nasıl bir insan olduğunu anlatmalıyım diyor. Ben Affleck’in Batman’i gibi flashbackler mi bizi bekliyor?

Senaryosu onaylanmadan önce de meramını şöyle anlatmıştı: “Ben, Batman’in hümanist tarafına da yoğunlaşan bir versiyonunu önereceğim. Bakalım ilgilerini çekecek mi? Çekmezse yapmam ve bu benim için sorun değil.”

Tabii Batman’in hümanist tarafını anlatmanın şartının Gotham’dan geçtiğini de söylüyor. “Orada çok psikolojik, ağır bir duygusallık var. Gotham’ın yozlaşmasını anlatmanın farklı bir yolu olduğunu düşündüm. Bu çok günümüze yakın bir hikaye. Hep öyleydi. Yozlaşma üzerine bir hikaye anlatamayacağınız zaman yok. Ama bugün, özellikle daha çok insanlarda bir yansımasını görebileceğiniz bir durum söz konusu, benim perspektifimden izleyecekleri hikayede.”

Özellikle Apes serisindeki başarısı düşünüldüğünde film hakkındaki umutlarımız tavanda. Bakalım günümüzde yaşadığımız mevzular nedeniyle filmi hala 2021 yazında izleyebilecek miyiz?

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.