Hasan Karacadağ’ın yazıp yönettiği, Dabbe’nin beşinci filmi, Dabbe :Zehr-i Cin, 12 Eylül’de 250 kopya olarak vizyona girecek. Radikal’de yer alan habere göre, Hasan Karacadağ Facebook ve Twitter üzerinden dünya çapında olduğu duyurulan, bir yarışma başlatıyor. 

Bu yarışma ise sizin bildiğiniz tüm yarışmalardan farklı. Filmden tek bir sahne ya da replikle ilgili tek bir sorunun bile sorulmayacağı yarışmada,yapmanız gereken tek şey, kesinlikle korkmamak!

Filmde ana karakterlerin cinlerle karşılatığı sahnenin, sinema tarihinde yapılan en korkutucu sahnelerinden biri olduğunu iddia eden Karacadağ, izleyiciler arasından kesinlikle korkmayacağını iddia eden 10 kişi sosyal medya üzerinden yapılan müracaatlar arasından belirleyecek. Film yarışmacılara  Fono Film stüdyolarında özel bir ortamda izletilecek.

Peki yarışmanın güvenilirliği nasıl sağlanacak, yani korkmadığınız nasıl anlaşılacak?

Cesur sinefillerin korkusu ise, bilimsel yöntemlerle tespit edilecek. Filmi izleyecek iddia sahibi kişiler nörotransmitter aygıtına bağlanarak, kalp atışları ve beyin dalgalarının değişimi takip edilecek. Filmin sonunda sonuçlar birer çıktıyla karşılaştırılacak. Film boyunca beynin korku bölgesi amigdala’da herhangi bir değişim gözlenmeyen sinefil ise, 10.000 dolar sahibi olacak.