Hunger Games : Mockingjay 1 için geri sayım başladı. Başrollerinde Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Donald Sutherland, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Julianne Moore, Philip Seymour Hoffman, Stanley Tucci, Toby Jones ve Jeffrey Wright’ın yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise yine  Francis Lawrence oturuyor.

President Snow’un ise artık arkasını kollamaya başlaması gerekiyor.Serinin bu filminde, kendini 13. mıntıkada bulan Katniss’in, Capitol tarafından beyni yıkanan Peeta Mellark’ı kurtarmaya çalıştığını da göreceğiz.Yayınlanan detaylı fragmanda da görülüyor ki,  Gale Hawthorne (Liam Hemsworth), Peeta-Katniss-Gale, propaganda film yapımcısı Cressida ve 13. Mıntıkanın başkanı olan Alma Coin filmde öne çıkan karakterler olacak.

Susan Collins’in  iki parçaya bölünen serinin son kitabı Hunger Games : Mockingjay 1 adıyla karşımıza çıkarken, Hunger Games : Mockingjay 2 de 2015’te vizyonda olacak. Kasımda vizyona girecek ilk bölümde, isyanların çıkış noktası gösterilirken, ikinci bölümde olaylar nihayete erecek gibi görünüyor.

İlk fragmanın çıktığı sırada,  Fandango oylamasında , 2014 yılının en çok beklenen filmi seçilen, Hunger Games: Mockingjay 1 bakalım, beklentiyi karşılayabilecek mi?