iPhone 6’nın çıktığı ilk günlerden itibaren, iPhoen 6’yı dayanıklılık testlerine tabi tutan Richard Ryan yine yapacağını yaptı ve iPhone 6 ile birlikte  “Wingsuit” giyerek uçaktan atladı ve telefonu havada serbest bıraktı.

Richard Ryan daha önce de; sıvı nitrojen testi, tüfekle ateş etme, Thermite ile yakma gibi testler uygulamış ve Youtube kanalı üzerinden bu çekimleri yayınlamıştı.

Türkiye’de satışa sunulmasına sayılı günler kala Ryan’ın yaptığı bu son test de, abartılı bulunmakla birlikte bu son videosu da oldukça dikkat çekti. Ryan’ın son test videosunda iPhone 6’yı paraşütten atttığı ve Find My İPhone sayesinde telefonunu bularak, hasar tespiti yaptığı görülüyor. Cep seviyesinden düşürüldüğünde aldığı hasardan çok farklı bir hasar almayan iPhone 6 Plus ise videonun sonunda hala çalışmaya devam ediyor.

Video etkileyici olmasına öyle, ancak Youtube’un marka ve kişi reklamlarında ne kadar etkili bir şekilde kullanıldığını ve testin çok da inandırıcı olmadığını söylemekte yine de yarar var.