Geçtiğimiz hafta görüntüler sızdırılan Dracula Untold filmi için bu kez Universal Pictures tarafından resmi fragman yayınlandı. Yönetmenliğini  Gary Shore’un üstlendiği filmin başrolü olan Vlad Tepes rolünde ise Fast and Furious’un yıldızlarından Luke Evans’ı göreceğiz. 

“Bazen dünyanın yeni bir kahramana değil, bir canavara ihtiyacı olur” cümlesiyle başlayan filmde Vlad Tepes ailesini ve topraklarını korumak için karanlık güçlerle anlaşma yaparak, Charles Dance tarafından tehlikeli doğa üstü güçlerle donatılıyor. Charles Dance makyajı altındaki yüzü ise çok iyi tanıyorsunuz, çünkü karakteri oynayan Game of Thrones’un Tywin Lannister’ından başkası değil!

Senaryosu Matt Sazama ve Burk Sharpless tarafından kaleme alınan film, diğer Dracula hikayelerinden biraz farklı.Kazıklı Voyvoda olarak bilinen Eflak Valisi 3. Vlad’a dayanan hikaye, Bram Stoker’ın yazdığı Dracula hikayesinden yola çıkarak, siyah ya da beyaz bir karakter çizmiyor, ailesini korumak için canavarlaşmayı seçen bir adamın hikayesini izliyoruz bu kez perdede. Üstelik hikayede Dracula bu sefer bizim çok iyi bildiğimiz bir diğer tarihi kişilik olan Fatih Sultan Mehmet ile savaşıyor.

Merakınızın tırmandığını biliyoruz ama filmin vizyon tarihi olan 3 Kasım’a kadar fragmanıyla yetinmek zorunda kalacaksınız. Fragman ise aşağıda!