Son bir kaç haftadır Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla bizi meraka düşüren Yorke’un gizemli gönderileri Radiohead ve Yorke hayranları tarafından çok tartışılmış. Radiohead albümü mü, Yorke albümümü derken, beyaz plak görselinin ardından Yorke’un solo albümü BitTorrent üzerinden yayınlanmaya başlamıştı. Yorke solo albümü için Radiohead’e de prodüktörlük yapan Nigel Godrich ile çalışmış ve yayınlanan albüm de büyük beğeni toplamıştı.

BitTorrent’ten ne şekilde yararlanabileceğinin arayışında olan Yorke’un deneyleri olumlu sonuç verdi ve Yorke’un albümü ‘Tomorrow’s Modern Boxes’ daha ilk haftasını doldurmadan 116.000 kez indirilmeyi başardı ve sayı gün geçtikçe artmaya da devam ediyor. 

BitTorrent içerik yöneticisi Matt Mason da , albümün başarı yakalamasının ardından, Yorke’un başarılı bir deney yaptığına dikkat çekti. Yorke’un sosyal medya pazarlamasının mı, albüm şarkılarının mı yoksa BitTorrent stratejisinin mi başarısı üzerindeki asıl etken olduğunu ise ilerleyen günlerde göreceğiz.