Amelia…

Amelia, insanların düşüncelerini anlamak için kurgulanmış bir sanal asistan, insanların söylediklerini ve hissettiklerini anlayabiliyor.Çünkü Amelia sadece yüksek bir IQ’su olan bir makine olarak değil aynı zamanda gelişmiş bir duygusal zekaya (EQ) sahip bir asistan olarak tasarlamış. Yapay zekayı kullanan birçok akıllı makineden farklı olarak Amelia, insan davranışını taklit etmek yerine insanın düşünme biçimini anlamak üzerine kurgulanmış.

Amelia sadece kendi sahip olduğu bilgiyle insanları anlamaya çalışmıyor.Bir çocuk gibi öğreniyor, kullanıldıkça gelişiyor. Bir soru sorduğunuzda anlamazsa cevabı nette aramaya devam ediyor. Amelia’nın tam bir işkolik olduğunu söylemek mümkün. Size yardım etmek için elinden geleni yapıyor da…

Sizden fazla dil biliyor!

Amelia, farklı dillerde sorulara cevap verebiliyor ve dil öğrenebiliyor. Hatta dil öğrenirken yaşanılan karmaşık süreçleri çok daha basit şekilde algılıyor. Hafızasında depolamak şartıyla öğrendiklerini unutmadan aklında tutuyor. Amelia adeta sizi asiste edecek mükemmel bir kişi. Yalnız dikkat edin, “Her” filmindeki gibi abayı yakmayın sonra..

Meet Amelia from IPsoft on Vimeo.