Paralel evrenin varlığına inanıyorsak aynı mantığın sinema dünyasında da olduğuna inanmamız gerekiyor. Bu mantığa gönülden inanmış Deviantart sanatçısı Ralph Sevelius ilginç bir seriye imza attı ve Disney prensesleri ile Star Wars karakterlerini kendi kısa projesinde buluşturdu. Disney karakterlerinden çok da kopmadan, aslında baktığınızda gayet mantıklı eşleşmeler yaparak yarattığı kısa seri eminiz sizin de beyninizde şimşekler çaktıracaktır. Sanat sanatı doğurur mantığına da selam çakarak Ralph Sevelius’un yarattığı seriyi sizlerle paylaşıyoruz.

Jedi Ariel 
Küçük Deniz Kızı’mızın karanlık tarafa geçeceğini düşünmüyordunuz herhalde. Sonuçta o sevdiğini görmek için sesini feda etmiş bir prenses. Karakterindeki derin fedakarlık onu Ralph Sevelius tarafından Jedi olmakla ödüllendiriyor.

jedi_ariel_by_pushfighter-d5sio9s

Sith Elsa
Anekin Skywalker gibi o da güçlerine önem verilsin isteyen bir Disney Prensesi, ne zaman ki keser döndü sap döndü, o zaman o da “Let it go” diyerek kendi yoluna baktı. O tam bir sith.

sith_elsa_by_pushfighter-d6waaff

Karbonla Dondurulmuş Uyuyan Güzel Aurora
Yapılan lanetle yıllarca uyumak zorunda kalan Aurora’nın kaderi pek tabii ki karbon içinde dondurulmaktı. Sonuçta Han Solo ile kaderleri bir yazılmış.

carbonite_frozen_aurora_by_pushfighter-d6u9u10

Köle Prenses Jasmine
Sonuçta Leia da prenses Jasmine de. Jasmine’in Orta Doğu krallığından olması kostümüne de yansıdığı için Leia’nın seks sembolü olmuş köle kostümü onun üstüne çok yakışmış. Zaten Star Wars’u izlerken bu kostümün dansöz kıyafetinden esinlendiğini düşünmeyen bizden değildir.

slave_princess_jasmine_by_pushfighter-d61w7y7

Sith Pamuk Prenses
Ben bu Pamuk Prenses’de her zaman bir yamuk görmüşümdür zaten. Sen kalk 7 adamla aynı evde yaşa, peşinde seni öldürmek isteyen bir cadı olsun ama sen kalk kapına gelen yaşlı kadının verdiği elmayı ye. Zaten elmadan da bir sakatlık var insanlık tarihi boyunca. Sonuç olarak Pamuk Prenses’imiz tabii ki karanlık tarafta.

sith_snow_white_by_pushfighter-d604pis

Ödül Avcısı Mulan
Disney prensesleri arasında en atik ve cesur kişinin Mulan olduğu bir gerçek. Ona ödül avcılığı yakışır.

bounty_hunter_mulan_by_pushfighter-d64hmu4

Padawan Rapunzel
Sonuçta Rapunzel o kadar süre bir kulede kalmış bir prenses, tabii ki daha öğrenecek çok şeyi var, bu yüzden o henüz bir padavan. Eğitimini tamamlayacak ama sonra Sith mi olur Jedi mi olur orasını bilemiyoruz.

padawan_rapunzel_by_pushfighter-d5vctz6

Sanatçının Devinantart sayfasına http://pushfighter.deviantart.com/ üzerinden ulaşabilirsiniz.