Bir dönem sürekli takip etmemiz gereken, can beklediğimiz, arkadaşımızın çekiç mekiç yollaması gereken oyunlara sarmıştık. Angry Birds ile başlayan sınırsız oynamalı, oyna geç mantığı oyunlardan sonra da öncesine dönüp tarlada domates bekleyesimiz, can dolsa da şeker yesek diye arkadaşlarımıza istek yollayasımız gelmedi pek.

Şimdi daha da rahatlayarak yolda şurda burda açıp oynayacak oyunlara sarıyoruz. En fazla oyun içinde daha çok özellik için oynayıp oynayıp ilerliyorsunuz.

Money Maker
Görüp görebileceğiniz en saçma oyun aslında ama sardı mı da sarıyor. Yaptığınız tek şey para destesinden düğünde para saçar gibi para saçıyorsunuz. Saçtığınız paraları biriktirip görevlerde kullanarak destenizdeki banknot değerini yükseltiyorsunuz ya da yardımcılara yatırarak saniyede saçtığınız para miktarına ek yapabiliyorsunuz.

Dots
Aynı renkli iki ve fazlası yuvarlağı birleştirmeye çalışıyorsunuz. Ne kadar çok yuvarlağı bir kerede birleştirirseniz o kadar puan kazanıyorsunuz ayrıca kutu yapmanız yaptığınız kutunun bütün renkli yuvarlaklarını yok ediyor ve size fazlaca puan veriyor. Zamana karşı ya da hareket sayısı üzerinden oynayabiliyorsunuz. Puanlarınıza göre sevimli rozetleriniz oluyor. Tüm zamanlar ve haftalık olarak puanlarınız tutuluyor aynı zamanda başkalarına karşı da oynayabiliyorsunuz.

Follow The Line
Parmağınızla yolu takip ediyorsunuz. Siz puan kazandıkça yeni yollar yüklenmeye başlıyor. Yüklenen yollar tamamlandıkça da oyununuzdaki yolların içine serpiştiriliyor. Bir nevi yoldan çıkmamaya çalışıyorsunuz aslında.

Paperama
Origami sanatının Android versiyonu diyebiliriz. Ekranınıza tam boy kağıtlar geliyor siz de belirlenen hamle sayısı içinde o kağıtları söylenen şekilde katlamaya çalışıyorsunuz.

Pottery
Bu oyunda da çanak çömlek seramik yapıyorsunuz. İstediğiniz şekli makine yardımıyla verip eserinizi pişirmeye veriyorsunuz. Sonra eğer varsa boyalarınız ve desenlerinizle süslüyorsunuz. Sonra da satıyorsunuz. Satışlardan kazandığınız paralarla boya ve desen alıp daha çok kazanabilirsiniz. Ne kadar çok uğraşırsanız açık arttırma satışlarında o kadar para kazanıyorsunuz. Daha çok renk ve desen seçeneği için ücretli olanını indirmeniz gerekiyor malesef.

1010
Tetrisin tersi. Gelen şekilleri ekranınızdaki karelere istediğiniz şekilde yerleştiriyorsunuz. Enden ya da boydan bütün kareler dolduğunda o satırı ya da sütunu sıfırlıyor. Yalnız bir sinir bozucu yanı var o da can için beklemeniz.

Unblock Car
Bu oyunun tahta sütun versiyonu da var onun adı da Unblock Me ancak arabalı olan daha zevkli, aslında aynı mantık. Otopark içinde değişik boyutlarda araba var, en arkada da sizin arabanız var. Bunları hareket ettirerek arabanızı otoparktan çıkarmaya çalışıyorsunuz, bu.

2048
Aslında bu oyun şimdiden efsane oldu diyebiliriz. Aynı numaralı sayıları bir araya getirip toplamlarının ettiği sayıyı buluyorsunuz. Böyle birleştire birleştire gidebildiğiniz yere kadar gidip puanları cukkalıyorsunuz.

Grabatron
Dünyayı istila eden uzaylısınız. Geminizle verilen kısa görevleri yapıyorsunuz. Bu görevler de 10 inek kaçır, iki polis öldür, üç beş araba patlat gibi görevler. Aynı zamanda dünyada mahsur kalmış uzaylı arkadaşlarınızı da geminize alıp enerji kazanıyorsunuz. Polis molis neyse de askeri bölgeye girdiğinizde çok pis dalıyorlar arkadaşlar. Oyunda puanlarınız biriktikçe daha büyük uzay gemileri alabiliyorsunuz. Hee bir de size şişe atan turistler var alayına dalın, acımayın. Uzaylıya şişe atmak ne ya?

Mr. Flap
Flappy Bird’den esinlenerek yapılmış oyunlar içinde “Boynuz kulağı geçer” dedirten oyun. Bir yuvarlak içinde uçan kuşu engellere çarpmadan tur attırmaya çalışıyorsunuz.

Run Sheldon
Kaplumbağa ve Tavşan hikayesinin Super Mario versiyonu.

Draw Line
Oyunun pek çok versiyonunu değişik adlarla bulabilirsiniz. Mantığı zorluğuna göre çoğalan karelere rasgele yerleştirilmiş aynı renkteki yuvarlakları birbirine kavuşturmak. Yol yaparak gidiyorsunuz ama renklerin birbirine değmemesi gerekiyor.

Super Stickman Golf 2 
İki kişi de oynanabilen bir oyun.Adından da anlaşılacağı gibi golf oyununun uyarlaması.

Vector
Sürekli koşan bir karakterimiz var, onu yönlendiriyoruz. Zıplata hoplata gidiyoruz. Olayı budur.

Clear Vision 3
Bir kiralık katili oynayacağınız oyunda vuracağınızı vurup görevleri tamamlıyorsunuz. Görevleri tamamladıkça toplayacağınız paralarla silah alabiliyorsunuz.

Kaynak: Webtekno/Game of Tuvalets