Dün HTC, New York’ta basın mensuplarıyla çok özel bir toplantı yaptı. Yeni aksiyon kamerası RE camera, yeni özçekim telefonu Desire Eye ve ZOE’nin yeni versiyonunu tanıttı.

HTC RE camera

Dünya’nın ilk akıllı telefonlarını, Android’in, Windows’un ilk telefonlarını üreten HTC, mobilin dışına ilk adımını attı. RE camera’yı duyuran HTC, bu ürünle Sony ve GoPro’ya rakip olmayı hedefliyor. Astım ilacına benzeyen (bunu söylemeden edemezdim) RE camera, 16 megapixel Sony DSC sensörü, 146 derece alan görüşü, Android ve iOS cihazları ile kullanılabilmesi ile ve en önemlisi rakiplerine göre düşük fiyatıyla ilgi çekmeye hazırlanıyor.

USA’da $199’dan piyasaya çıkacak ürün için çeşitli aksesuarlarda bu ay sonunda ürünle aynı anda piyasaya çıkacak. Aksesuarları HTC’nin mağazasından inceleyebilirsiniz.

recamera

HTC Desire Eye

5.2″ ekranı ve One M8 ile benzer özelliklerinin yanında telefonun her iki tarafında da bulunan 13 megapixel kamerası ile Dünya’daki özçekim furyasını hedeflenmiş. Otomatik makyaj gibi özellikler ile Tinder’da fırtınalar estirebilirsiniz. Polikarbon yapısı ile ONE M8’den daha ucuz olacağını tahmin ettiğimiz cihazda HTC kullanıcılarının büyük övgüsünü alan Boomsound’da unutulmamış.

htcdesireeye

HTC ZOE 1.0

HTC, ONE M7 telefonu ile birlikte sunduğu hareketli resim özelliğini geçtiğimiz aylarda tüm Android kullanıcılarının kayıt olabileceği bir sosyal ağa döndürmüştü. ZOE ismindeki bu uygulama betadan 1.0 versiyonuna yükseltildi. Yeni özellikler ve arkadaş bulma geliştirmeleri de cabası. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.