Neil Young’ın hayranlarının sabırsızlıkla 4 Kasım’ı beklediği albümünden yeni haberler var. Young’ın 35. stüdyo albümü olacak Storystone, aynı zamanda Young’ın 2014’ün başlarında çıkardığı Letter Home albümünün de devamı niteliğinde olacak. Hatırlayanlar olacaktır, Neil Young Letter Home albümünü Jack White’ın Voice-O-Graph’ı ile kaydetmiş ve White’ın plak şirketi olan Third Man Records’tan yayınlamıştı.

Yeni albümün yapımcılığını ise Nico Bolas tarafından üstlenecek. Bolas, daha önce Young’ın geçmiş de yapmış olduğu Fork In The Road, Living With War, Rockin’ In The Free World ve This Note’s For You gibi bir çok albümün yapımcılığını da üstlenmişti.

4 Kasım’a az bir gün kala, Stroysytone’dan merakla beklenen detaylar gelirken ilk single’ı  Who’s Gonna Stand Up da yayınlandı. Letter Home’un devam niteliğindeki albümün , tam şarkı listesi şöyle:

01. Plastic Flowers
02. Who’s Gonna Stand Up?
03. I Want To Drive My Car
04. Glimmer
05. Say Hello To Chicago
06. Tumbleweed
07. Like You Used To Do
08. I’m Glad I Found You
09. When I Watch You Sleeping
10. All Those Dreams

 

Fotoğraf ise albümün kapak görseli olacak…

neillyoung_storytone

Neil Young’ın diğer taraftan da, Viking Hardback anısına 30 Ekim’de çıkarmayı planladığı Special Deluxe  albümü üzerinde çalışmaya devam ettiğini de belirtelim.