Rize İl Halk Kütüphanesi, özelliğini yitirdiği gerekçesiyle 2.900 kitabı 160 TL’ye hurdacıya sattı.

İl Halk Kütüphanesince oluşturulan bir komisyon aralarında Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri tarafından kaleme alınan Atatürk’ün dini görüşleri ile hayatını konu alan kitaplar ile çocuk kitaplarının yer aldığı 2.900 kitabın güncelliğini yitirdiğine karar verdi.

Milli Emlak Müdürlüğü’ne bildirilen kitaplar ihaleye çıkarıldı. Yaklaşık bir ton ağırlığındaki kitapları hurdacı Harun Eksilmez 160 TL’ye satın aldı. Daha önce kitapları iki katı fiyatına arkadaşının kütüphanesi için satın almak istediğini iddia eden Hasan Kabil, İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü’nün önüne gelerek vekil İzzet Kurtuluş ile tartıştı.

Kitapların içinde çok değerli eserler olduğunu söyleyen Kabil’e iyi haber hurdacıdan geldi. Hurdacı Harun Eksilmez, isteyenin istediği kitabı ücretsiz olarak kendisinden alabileceğini açıkladı.

KafeinSiz ekibi olarak biz de Rize İl Halk Kütüphanesi’nin bir tarih kitabının nasıl güncelliğini yitirmiş olabileceğini bize açıklamasını bekliyoruz. Amacı ne olursa olsun Hasan Kabil’i ve Harun Eksilmez’i de kutluyoruz.

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.