X-Men, Kaptan Amerika, Hulk, Demir Adam, Wolverine, Thor, Örümcek Adam serileriyle sinema dünyasını adeta elinde tutan Marvel üst üste güzel haberler vermeye başladı.

Yenilmezler 2, Iron Man 4 ve Kaptan Amerika 3 için Robert Downey Jr. ile anlaşmalarını uzattıklarını bildiren Marvel’in planında yeni Kaptan Amerika filminde Yenilmezler’e katılacak yeni kahramanları tanıtmak var.

Robert Downey Jr. katıldığı The Ellen Show’da Iron Man 4 için anlaşmaya varıldığını doğruladı. Aynı zamanda daha iyi bir film için büyük fikirler olduğunu da paylaştı.

Iron Man 4’ün konusu henüz bilinmiyor ancak  Iron Man’in de yer alacağı Kaptan Amerika 3 filminin konusu açıklandı. Süper kahramanların bir kayıt altında tutacağı Süper Kahraman/Süper İnsan Kayıt Yasası çıkarılmasını konu alıyor. Yani  X-Men’den bildiğimiz mutantlar gibi doğuştan süper güçleri olan kişilerin yanı sıra Iron Man gibi kostümle güç elde eden ya da Hulk ve Kaptan Amerika gibi sonradan güç elde etmiş kişilerin hükümet tarafından kayıt altında tutulması söz konusu. Bu durumda Kaptan Amerika 2: Kış Askeri filminin sonunda görülen mutantları da düşünürsek Marvel’ın X-Men ve Yenilmezler serilerini birleştirmeyi düşündüğünü söylemek çok da yanlış bir teori olmaz. Sevenleri tarafından da uzun süredir fantazi olarak kurulan bu birleşme artık çok da hayali değil ancak hala resmi bir açıklama gelmediğini de hatırlatmamız lazım.

Hulk-Thor-the-avengers-31746585-500-281

Hulk-Thor, Iron Man- Kaptan Amerika çekişmelerini düşününce Marvel’ın filmlerin içine iç savaş yerleştirmeyi sevdiği bir sır değil, X-Men ve Yenilmezler serisini birleştirmesi durumunda en çok hangi ikilinin çekişmesi hoşunuza giderdi?